Tweet |
ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS, ALES, YKS, TUS, DGS, YDS, için başvuru, sınav ve sonuç açıklama takvimi, bu kapsamda sınava hazırlanan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte, ÖSYM'nin yayınladığı veriler ışığına sınav takvimi bilgisi...
YKS TARİHİ
ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, 2019 YKS'nin 1. oturumu (TYT) 15 Haziran'da, 2. oturumu (AYT) ile Yabancı Dil Oturumu 16 Haziran'da yapılacak. YKS başvuruları 12 Şubat-6 Mart tarihleri arasında alındı. YKS için geç başvuru tarihi ise 19 Mart olarak belirlendi. YKS sonuçları 18 Temmuz'da açıklanacak.
KPSS TARİHLERİ
2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz'da, 2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik Alan Bilgisi 1. gün oturumları 20 Temmuz'da, 2. gün oturumları 21 Temmuz'da yapılacak. 2019 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 28 Temmuz 2019'da düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 29 Ağustos'ta
ALES TARİHLERİ
2019-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) 5 Mayıs'ta yapılacak, sonuçları ise 30 Mayıs'ta açıklanacak. 22 Eylül'de gerçekleştirilecek 2019-ALES/2'nin sonuçları 17 Ekim'de, 17 Kasım'da düzenlenecek 2019-ALES/3'ün sonuçları da 12 Aralık'ta ilan edilecek.
YDS TARİHLERİ
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) 24 Mart'ta yapıladı. 2019-YDS/2 8 Eylül'de, 2019-YDS/3 ise 1 Aralık'ta yapılacak. Sonuçlar sırasıyla 19 Nisan, 1 Ekim ve 24 Aralık tarihlerinde duyurulacak.
Haberin devamı için lütfen tıklayınız...
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 34 | 20 | 5 | 9 | 72 | 36 | 69 | +36 |
2 | Medipol Başakşehir | 34 | 19 | 5 | 10 | 49 | 22 | 67 | +27 |
3 | Beşiktaş | 34 | 19 | 7 | 8 | 72 | 46 | 65 | +26 |
4 | Trabzonspor | 34 | 18 | 7 | 9 | 64 | 46 | 63 | +18 |
5 | Yeni Malatyaspor | 34 | 13 | 13 | 8 | 47 | 46 | 47 | +1 |
6 | Fenerbahçe | 34 | 11 | 10 | 13 | 44 | 44 | 46 | 0 |
7 | Antalyaspor | 34 | 13 | 15 | 6 | 39 | 55 | 45 | -16 |
8 | Atiker Konyaspor | 34 | 9 | 8 | 17 | 40 | 38 | 44 | +2 |
9 | Alanyaspor | 34 | 12 | 14 | 8 | 37 | 43 | 44 | -6 |
10 | Kayserispor | 34 | 10 | 13 | 11 | 35 | 50 | 41 | -15 |
11 | Çaykur Rizespor | 34 | 9 | 11 | 14 | 48 | 50 | 41 | -2 |
12 | Sivasspor | 34 | 10 | 13 | 11 | 49 | 54 | 41 | -5 |
13 | MKE Ankaragücü | 34 | 11 | 16 | 7 | 38 | 53 | 40 | -15 |
14 | Kasımpaşa | 34 | 11 | 17 | 6 | 53 | 62 | 39 | -9 |
15 | Göztepe | 34 | 11 | 18 | 5 | 37 | 42 | 38 | -5 |
16 | Bursaspor | 34 | 7 | 11 | 16 | 28 | 37 | 37 | -9 |
17 | BB Erzurumspor | 34 | 8 | 15 | 11 | 36 | 43 | 35 | -7 |
18 | Akhisarspor | 34 | 6 | 19 | 9 | 33 | 54 | 27 | -21 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hatayspor | 17 | 10 | 2 | 5 | 30 | 10 | 35 | |
2 | Gençlerbirliği | 17 | 11 | 4 | 2 | 26 | 13 | 35 | |
3 | Denizlispor | 17 | 9 | 2 | 6 | 33 | 12 | 33 | |
4 | Adana Demirspor | 17 | 9 | 3 | 5 | 32 | 15 | 32 | |
5 | Altınordu | 17 | 9 | 4 | 4 | 30 | 15 | 31 | |
6 | Ümraniyespor | 17 | 9 | 5 | 3 | 25 | 17 | 30 | |
7 | Gazişehir Gaziantep FK | 17 | 8 | 5 | 4 | 26 | 15 | 28 | |
8 | Boluspor | 17 | 8 | 5 | 4 | 25 | 18 | 28 | |
9 | İstanbulspor | 17 | 8 | 5 | 4 | 27 | 28 | 28 | |
10 | Balıkesirspor Baltok | 17 | 8 | 6 | 3 | 26 | 23 | 27 | |
11 | Eskişehirspor | 17 | 7 | 4 | 6 | 23 | 22 | 27 | |
12 | Altay | 17 | 7 | 5 | 5 | 24 | 15 | 26 | |
13 | Osmanlıspor FK | 17 | 8 | 7 | 2 | 22 | 19 | 26 | |
14 | Giresunspor | 17 | 6 | 8 | 3 | 19 | 22 | 21 | |
15 | Adanaspor | 17 | 3 | 8 | 6 | 21 | 25 | 15 | |
16 | Afjet Afyonspor | 17 | 3 | 8 | 6 | 19 | 30 | 15 | |
17 | Elazığspor | 17 | 3 | 10 | 4 | 19 | 28 | 13 | |
18 | Kardemir Karabükspor | 17 | 0 | 14 | 3 | 7 | 43 | 3 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manisa BBSK | 17 | 13 | 2 | 2 | 45 | 13 | 41 | |
2 | Fatih Karagümrük | 17 | 13 | 2 | 2 | 35 | 15 | 41 | |
3 | Menemen Belediyespor | 17 | 10 | 2 | 5 | 34 | 19 | 35 | |
4 | Tuzlaspor | 17 | 10 | 4 | 3 | 36 | 14 | 33 | |
5 | Sivas Belediyespor | 17 | 9 | 3 | 5 | 36 | 21 | 32 | |
6 | Etimesgut Belediyespor | 17 | 8 | 3 | 6 | 24 | 13 | 30 | |
7 | Bandırmaspor | 17 | 9 | 5 | 3 | 28 | 20 | 30 | |
8 | Tarsus İdman Yurdu | 17 | 8 | 5 | 4 | 35 | 26 | 28 | |
9 | Pendikspor | 17 | 7 | 3 | 7 | 30 | 22 | 28 | |
10 | Şanlıurfaspor | 17 | 7 | 4 | 6 | 23 | 15 | 27 | |
11 | Kırklarelispor | 17 | 7 | 4 | 6 | 22 | 17 | 27 | |
12 | Zonguldak Kömürspor | 17 | 7 | 5 | 5 | 19 | 16 | 26 | |
13 | Kahramanmaraşspor | 17 | 7 | 6 | 4 | 21 | 21 | 25 | |
14 | Konya Anadolu Selçukspor | 17 | 5 | 5 | 7 | 28 | 32 | 22 | |
15 | Bak Spor | 17 | 4 | 5 | 8 | 16 | 28 | 20 | |
16 | Fethiyespor | 17 | 4 | 6 | 7 | 14 | 18 | 19 | |
17 | Tokatspor | 17 | 5 | 9 | 3 | 15 | 20 | 18 | |
18 | Darıca Gençlerbirliği | 17 | 3 | 11 | 3 | 13 | 36 | 12 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nazilli Belediyespor | 16 | 10 | 0 | 6 | 35 | 14 | 36 | |
2 | Tire 1922 | 16 | 9 | 0 | 7 | 29 | 10 | 34 | |
3 | Hekimoğlu Trabzon | 16 | 9 | 2 | 5 | 23 | 9 | 32 | |
4 | Nevşehir Belediyespor | 16 | 7 | 2 | 7 | 30 | 16 | 28 | |
5 | Ergene Velimeşe | 16 | 8 | 5 | 3 | 22 | 15 | 27 | |
6 | Karaköprü Belediyespor | 16 | 8 | 5 | 3 | 25 | 19 | 27 | |
7 | Silivrispor | 16 | 7 | 4 | 5 | 18 | 10 | 26 | |
8 | Artvin Hopaspor | 16 | 6 | 3 | 7 | 17 | 13 | 25 | |
9 | Erzin Belediyespor | 16 | 6 | 4 | 6 | 31 | 18 | 24 | |
10 | Erbaaspor | 16 | 6 | 4 | 6 | 20 | 13 | 24 | |
11 | Şile Yıldızspor | 16 | 7 | 7 | 2 | 32 | 24 | 23 | |
12 | Gebzespor | 16 | 6 | 5 | 5 | 18 | 14 | 23 | |
13 | Yomraspor | 16 | 5 | 4 | 7 | 20 | 17 | 22 | |
14 | Batman Petrolspor | 16 | 6 | 6 | 4 | 15 | 17 | 22 | |
15 | Kozan Belediyespor | 16 | 5 | 4 | 7 | 17 | 18 | 22 | |
16 | Büyükçekmece Tepecikspor | 16 | 6 | 7 | 3 | 19 | 20 | 21 | |
17 | Körfez Spor Kulübü | 16 | 1 | 12 | 3 | 9 | 37 | 6 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
18/05/2019 | İstanbulspor | 2 - 5 | Yukatel Denizlispor |
18/05/2019 | Gençlerbirliği | 1 - 2 | Adana Demirspor |
18/05/2019 | Giresunspor | 3 - 1 | Altınordu |
18/05/2019 | Kardemir Karabükspor | 1 - 6 | Gazişehir Gaziantep FK |
18/05/2019 | Adanaspor | 1 - 4 | Osmanlıspor FK |
17/05/2019 | Altay | 4 - 0 | Elazığspor |
17/05/2019 | Boluspor | 3 - 2 | Eskişehirspor |
17/05/2019 | Balıkesirspor | 0 - 3 | Hatayspor |
17/05/2019 | Afjet Afyonspor | 2 - 2 | Ümraniyespor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
04/05/2019 | Anadolu Selçukspor | 4 - 3 | Menemen Belediyespor |
04/05/2019 | Bandırmaspor | 2 - 1 | Fethiyespor |
04/05/2019 | Bak Spor | 0 - 0 | Kırklarelispor |
04/05/2019 | Tarsus İdman Yurdu | 3 - 1 | Darıca Gençlerbirliği |
04/05/2019 | Etimesgut Belediyespor | 4 - 0 | Zonguldak Kömürspor |
04/05/2019 | Manisa BBSK | 2 - 0 | Sivas Belediyespor |
04/05/2019 | Pendikspor | 6 - 3 | Kahramanmaraşspor |
04/05/2019 | Şanlıurfaspor | 1 - 1 | Tuzlaspor |
Hük. | Fatih Karagümrük | 3 - 0 | Tokatspor |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
04/05/2019 | Körfez Spor Kulübü | 1 - 4 | Nazilli Belediyespor |
04/05/2019 | Büyükçekmece Tepecikspor | 2 - 1 | Kozan Belediyespor |
04/05/2019 | Batman Petrolspor | 1 - 2 | Nevşehir Belediyespor |
04/05/2019 | Yomraspor | 1 - 3 | Tire 1922 |
04/05/2019 | Erbaaspor | 1 - 0 | Gebzespor |
04/05/2019 | Erzin Belediyespor | 2 - 3 | Artvin Hopaspor |
04/05/2019 | Hekimoğlu Trabzon | 1 - 2 | Karaköprü Belediyespor |
04/05/2019 | Şile Yıldızspor | 0 - 3 | Silivrispor |